• +491631671199
  • Yenigün Mh. 1047 Sokak Midtown Blokları No:7 İç Kapı No:9 Muratpaşa / Antalya / Türkiye

Karın Germe
Randevu Formu


Karın Germe

Karın germe (abdominoplasti) nedir?

Karın germe (abdominoplasti), fazla cilt ve yağları gideren ve gevşek kasları sıkılaştıran kozmetik bir ameliyattır.
Abdominal prolapsus ve lipoidoza ne sebep olur?

Hamilelik, kilo verme ve kilo alma ve egzersiz alışkanlıklarının olmaması, genetik yapıları nedeniyle karın kaslarının gevşekliğine ve karın derisinin sarkmasına neden olur. Aynı zamanda, fazla kiloluysanız, vücudunuzun ön, kenarları, yanları ve kasık kemiklerinde yağ birikebilir.Karın Germe, estetik açıdan hoş bir karın elde etmek için liposuction yoluyla fazla yağları giderir. artırmak. Karın germe için kullanılan teknik nedir? Karın germe ameliyatı iki yöntem kullanılarak yapılabilir.

- Tam Karın Germe (Abdominoplasti)
- Kısmi Karın Germe (Mini Abdominoplasti)

Flutomi germe ameliyatı, karın kaslarının derisini ve alttaki dokusunu kaldırmak için sezaryen çizgisi boyunca iki taraflı kesiler yapılmasını içerir. Bu arada göbek aynı yerde kalır. Deri altı dokuyu lateral kaburga çizgisine ve sternum adı verilen sternuma kadar kaldırmak için kayaklar uzatılarak fazlalık giderilir. Aynı seansta, izole edilmiş veya gevşemişlerse karın kaslarını dikişlerle sıkın ve gerin. Kısmi karın germe (mini abdominoplasti) için göbek çizgisinin ötesine geçmez. Göbeğin altında kalan fazla deriyi ve yağı alın.

Ameliyattan önce hangi soruları dikkate almalıyım?

Antikoagülan (kan inceltici ilaçlar) alıyorsanız, doktorunuza danıştıktan 7 ila 10 gün önce almayı bırakmalısınız. Bazı ilaçlar ve bazı vitaminler, iyileşme sırasında kanamayı artırabilen antikoagülan (kan inceltici) özelliklere sahiptir. Kullandığınız ilaçlar, diyet takviyeleri veya zayıflama çayları hakkında doktorunuza bilgi vermeniz çok önemlidir.Herhangi bir maddeye veya ilaca alerjiniz varsa doktorunuzu bilgilendirin. Tütün ürünleri kullanan hastaların ameliyattan en az 3 hafta önce sigarayı bırakmaları önerilir. Ameliyattan bir hafta önce alkolden kaçının. Hastalar ameliyattan en az 6 saat önce oruç tutulmalıdır. Hastalar ameliyattan en az 6 saat önce oruç tutulmalıdır. Ameliyat için doktorunuzun gerektirdiği testleri (bilgisayarlı tomografi, ultrason, mamografi) yanınıza aldığınızdan emin olun. Uygulamaya geldiğinizde makyaj, mücevher veya oje sürmeyin veya değerli eşyalarınızı taşımayın.

Karın germe işleminden önce ne yapmam gerekir?

Genel anestezi altında karın germe yapılır. Kan değerleri, karaciğer fonksiyon testleri, böbrek fonksiyon testleri, giyim parametreleri, ameliyat öncesi hastaların kan analizi ile bulaşıcı hastalık taraması. Akciğerlerin durumunu kontrol etmek için akciğerlerin röntgen filmleri çekilir ve kalp ritmini ve kalp durumunu kontrol etmek için bir elektrokardiyogram (EKG) yapılır. Ek olarak, başka hastalıklarınız varsa, bu hastalıklar için testler yapacağız ve gerekirse ameliyatın mümkün olup olmadığını belirlemek için sorumlu departmana danışacağız.

Aklınıza Takılan Sorular

Tammy tuck tedavi süresi 1,5 ila 2,5 saattir. Prosedür göbek kordonunu geçmezse ve kas kaldırma gerektirmiyorsa, mini bir karın germe planlanabilir.Mini karın germe 1 saat sürer.

Karın germe işleminden sonra hastalar genellikle bir gün hastaneye yatırılır.

Karın germe sonrası ilk birkaç gün rahatsız edici olabilir, 4-5 gün sonra ağrıları diner ve 10 gün sonra neredeyse tamamen iyileşir.

Karın germe ameliyatı olan kişiler 4-5 gün sonra sosyal hayata dönebilirler. Fiziksel olarak zorlu bir işiniz yoksa, 7 gün sonra işe geri dönebilirsiniz. Fiziksel olarak zorlu bir işiniz varsa, bir ay dinlenmeniz önerilir.

Karın germe ameliyatı alt karın bölgesinde yatay bir iz bırakır. Ancak bu işaret bikini bölgesi içinde olduğu için dışarıdan görünmez.

İzleri tamamen çıkarmak imkansızdır. İlk bakışta görülemeyen hafif bir kullanım hissi vardır.